Přední čeští spisovatelé čtou ze svých knih cestujícím.
Již potřinácté pořádala Vysoká škola kreativní komunikace, Literární akademie, Střední škola, gymnázium a Akademie Michael
Festival autorského čtení ve vlaku, během kterého budou mít návštěvníci příležitost setkat se se známými i méně známými českými spisovateli.
Tradiční festival, náhodným cestujícím i fanouškům literatury zprostředkovává díla současných českých autorů.
Letošní ročník se uskuteční od 16. 9. do 17. 9. 2026.
Sledujte náš Instagram nebo Facebook.
Idea Festivalu autorského čtení ve vlaku vznikla na Střední škole a Akademii Michael.
Nyní náplň festivalu rozšiřuje Vysoká škola kreativní komunikace a Literární akademie.
Záštitu v minulých letech převzali:
ministr kultury Mgr. Martin Baxa
první náměstek primátora hl. města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib
radní Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda
![]()
Velké poděkování patří partnerům festivalu:
České dráhy, Euromedia, Luxor, PRAHA TV.




























































